Na co pozor při hubnutí

18. srpna 2008 v 8:34 | Babe E |  Tipy a Triky
Prášky na hubnutí
Pokud si v obchodě koupíte nějaké tabletky, který slibují zhubnutí od 2 do 20kg za týden, nevěřte tomu. Je to jen reklamní tah a chytří lidí tímto vydělávají peníze. Některé prášky na hubnutí fungují, ovšem ty předepisuje lékař lidem s těžkou obezitou. Ti po nich zhubnou, ale jinak to je jen vyhazování peněz.

Projímadla
V lékárnách můžete koupit hodně druhů projímadel. Jejich účelem je odvodnit organismus. Sice budete mít po jeho použití menší váhu, ale to je jen ztracená voda, kterou stejně doplníte. Tuků se tímto způsobem nezbavíte!!! Navíc časté užívání laxativ může vést k vážnému poškození střevní sliznice, k chronickým bolestem břicha a průjmu, poškození ledvin a pocitu celkové slabosti.
Nezvracejte
Protože když s tím začnete, tělo si na to postupně zvykne a takové závislosti se jen velmi těžko zbavíte.
Zdravé a nízkokalorické neznamená bezkalorické
Lidé se často myslí, že když přejdou na zdravou nízkokalorickou stravu, mohou toho sníst kolik chtějí bez toho, aby přibrali. To je ale hloupost, protože všeho moc škodí! Jako příklad bych uvedla ovoce. Je to jen cukr, který se ve větší míře může uložit do tuků.
Alkohol
Nepijte ho… Jsou to zbytečné a prázdné kalorie, nic vašemu tělu (kromě energie) nedodají.
Nehladovte
Tělo přejde na úsporný režim a zpomalí se metabolismus. V první fázi zhubnete (hlavně vodu a svaly), následuje (téměř vždy) přejídání. Následkem šoku si tělo všechnu přijatou energii uloží do tukových zásob, aby se připravilo na horší časy (další hladovění). Mnohem lepší je jíst několikrát denně v menších porcích a tím dát svému tělu najevo, že se nemusí bát dalšího hladovění. Odvděčí se vám tím, že budete mít rychlé spalování a nebudete zbytečně přibýrat. zdrojík♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama